Jeśli masz pytania zadzwoń pod 880 722 589 - technicy czekają
 
Galeria

We wszystkich kategoriach w sumie jest 68 zdjęć.

Kategorie

 Grzyby pleśniowe (34 zdjęć/zdjęcia)
Grzyby pleśniowe, pleśń lub jak wolą inni grzyby-pleśnie to ogromna grupa która zawiera należące do klas sprzęźniaków (Zygomycotina), workowców (Ascomycotina) i grzybów niedoskonałych (Deuteromycotina), najczęściej spotykamy je na powierzchniach tynków, tapetach, powłokach malarskich. Są wśród nich gatunki patogenne (patogeny) bardzo szkodliwe dla zdrowia ludzi. Pojawiają się zawsze tam gdzie znajdują dobre warunki do rozwoju – głównymi czynnikami są właściwy poziom wilgotności, odpowiednia temperatura i pokarm. W dobie plastikowych okien, super szczelnych drzwi, niezliczonych odmian farb, klejów i tapet, stwarzamy im wręcz idealne warunki do rozwoju. W odróżnieniu od grzybów domowych ich obecność mało szkodzi elementom konstrukcji budynku w którym występują. Grzyby pleśniowe stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia ludzi przebywających z zagrzybionych pomieszczeniach.


 Grzyby Domowe (8 zdjęć/zdjęcia)
Grzyby domowe mogą w krótkim czasie spowodować znaczne uszkodzenia elementów drewnianych i drewnopochodnych. Szczególnie niebezpieczne w przypadku porażenia budowli drewnianych i budynków z elementami konstrukcyjnymi wykonanymi z drewna. W przypadku porażenia grzybem domowycm najczęściej konieczna jest ekspertyza mykologiczna lub ekspertyza mykologiczno-budowlana  określająca rozmiar porażenia, zakres koniecznych napraw i sposób ich przeprowadzenia. Ekspertyzy wykonywane są przez uprawionych inżynierów.


 Wykwity Solne (15 zdjęć/zdjęcia)
Wykwity solne to utwory mineralne powstałe w wyniku krystalizacji soli. Sole rozpuszczane przez wodę penetrującą przegrodę budowlaną krystalizują się na jej powierzchni po odparowaniu wody. Wykwity solne to nie pleśń tylko zwykła sól ale warunki podwyższonej wilgotności które je tworzą mogą być przyczyną rozwoju prawdziwych grzybów-pleśni. Nie lekceważmy pojawiających się wykwitów solnych dla komfortu i bezpieczeństwa konieczne jest ustalenie przyczyn powstania wykwitów – ustalenie źródła wilgoci i naprawa ewentualnych uszkodzeń. 


 Purchle (11 zdjęć/zdjęcia)
Purchle to zjawisko powodujące odseparowanie tynków od przegród budowlanych lub farb czy gładzi od tynków. Powoduje je wilgoć, a dokładnie zawilgocenie przegrody budowlanej. Pojawiające się purchle nie są grzybami ale warunki jakie je powodują mogą być powodem rozwoju grzybów. W przypadku pojawienia się purchli konieczne jest zdiagnozowanie przyczyny ich pojawienia się.[RM]: Zarejestrowani użytkownicy
[SM]: Specjalni użytkownicy

We wszystkich kategoriach w sumie jest 68 zdjęć.

Powered by: PonyGallery ML
Polish Adaptation - JoomlaPL.com Team
Version 2.5.0, BUILD 20071208